לזכר הנרצחים: טקס הנטיעות המסורתי של טו בשבט בעיר

ביום שמשי במיוחד, יצאו תלמידי העיר לשתול שתילים בטקס הנטיעות לרגל החג הקרב


לרגל טו בשבט התקיים טקס הנטיעות המסורתי עם תלמידים רבים מהעיר ובמעמד ראש העיר בני כשריאל. התלמידים נטעו עצים לזכר כל אלו שנהרגו ונרצחו במהלך המלחמה.

הבוקר, חמישי (18.1.24) התקיים טקס הנטיעות המסורתי בעיר. כמדי שנה לרגל טו בשבט יוצאים התלמידים מבתי הספר השונים בעיר לנטוע שתילים לרגל טו בשבט. השנה בעקבות המלחמה הוחלט להתאים את הנטיעות ולשתול לזכר ההרוגים והנרצחים במלחמה. 

ראש העיר, בני כשריאל נכח בטקס וסיפר בראיון לאדומדיה על הטקס השנה: "היום זה יום חג, יום חג נהדר כשאנחנו רואים את כל הילדים מכל בתי הספר בעיר, נוטעים שתילים במדבר יהודה הרי מעלה האדומים היא חלק ממדבר יהודה ואנחנו נוטעים את השתילים, מביאים את החיים למדבר הזה. הבאנו את המים, הבאנו את הציפורים לפה, הבאנו אנשים חיים לפה, ברוך השם אנחנו עם 43 אלף תושבים, כשלפני כן היה מדבר צחיח לגמרי, רק סלעים ואבנים. היום אנחנו גם נוטעים את העצים לזכרם של כל אלו שנהרגו, נרצחו ונפלו במלחמת חרבות ברזל. אנחנו היום נזכור אותם ואנחנו נוכיח לכל אויבינו שהם לא יוכלו לנו, לא ינצחו אותנו. אנחנו נמשיך לשתול עצים כאן במדבר יהודה, במדינה שלנו, בארץ שלנו, אנחנו נמשיך לבנות עוד שכונות ועוד שכונות ועוד שכונות ונחבר בסופו של דבר את העיר מעלה אדומים לעיר הקודש, לעיר הבירה ירושלים. בעזרת השם נעשה ונצליח וננצח את אויבינו".

גם מיטל לבן, סגנית מנהל גף החינוך נכחה באירוע וסיפרה לנובהתרגשות על הטקס: "חגיגי במיוחד, אירוע נטיעות שאנחנו מאוד מאוד מאוד שמחים שהצליח לצאת לפועל יצא לנו יום עם שמש מדהימה, הגיעו לפה בתי ספר מכל קצוות העיר ותלמידים וצוותים ומנהלים שהגיעו לשתול שתילים ולהצמיח את העיר הזאת. אני חושבת שדווקא בשנה הזאת, שזאת שנה שאנחנו חווים כל כך הרבה אובדן ושכול אני חושבת שדווקא בשנה הזאת, שזאת שנה שאנחנו חווים כל כך הרבה אובדן ושכול ואני חושבת שזה אירוע מאוד מאוד משמעותי שמסמל התפתחות והיאחזות בקרקע במדינת ישראל ולכן הוא משמעותי הרבה יותר מכל שנה אחרת".

צילמו: גאולה כהן וטל מדמון