היסטוריה בספורט הישראלי-במעלה אדומים

 לראשונה בתולדות הליגות המקצועניות, יתקיים במוצ״ש הקרוב, משחק רשמי ביהודה ושומרון. 
המשחק ההיסטורי יפגיש את מכבי מעלה אדומים עם עירוני רעננה, במסגרת המחזור הראשון בליגה הלאומית בכדורסל (מוצ"ש, 20:30, היכל הספורט - מעלה אדומים).

המארחת שעלתה לליגה הלאומית בתום עונת 2020-2021 אירחה בעונה החולפת בגבעת רם בירושלים וזאת משום שאולמה הביתי לא עמד בסטנדרט המתבקש בליגת המשנה.
כעת, לאחר חודשים ארוכים בהם שודרג המתקן, הקבוצה שבה לארח בביתה ומקווה לפתוח את העונה בניצחון.

קבוצתו של המאמן יאיר גבירץ, התחדשה הקיץ בסנטר הקנדי אדי אקיור ובגארד/פורוורד דווין ג'ונסון. מי שעוד צפוי לבלוט העונה הוא המתאזרח שמחה הלפרט. הגארד שהגיע לפני כשנתיים לקבוצה מ"הישיבה אוניברסיטי", יענוד את סרט הקפטן. בקבוצה תולים תקוות רבות גם בצמד הישראלים הצעירים אריאל דרעי (קומבו גארד) ועידו שבת (רכז).  

מחזיק תיק הספורט, דודו מתתיהו, אמר לקראת המשחק: "בעונה החולפת תקענו יתד בליגה הלאומית בעונת הבכורה ללא אולם ביתי ועם סגל צעיר במיוחד והשלמנו את שדרוג היכל הספורט שלנו כך שיתאים לליגה הלאומית. מדובר באתגר הנדסי לא פשוט שהגיע לסיומו הקיץ. אני מזמין כל אוהדי הקבוצות היריבות להתארח אצלנו, כולם יתקבלו כאן באהבה גדולה."

סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח אמר: "לאחר שבשנה החולפת נדדנו לירושלים והיינו קבוצה ללא בית, העונה אני בטוח שהחזרה הביתה, תתן לנו רוח גבית. אין לי ספק שהקהל הגדול שלנו יגדוש את האולם ובעזרתו ובזכות הצוות המקצועי הנהדר שלנו והשחקנים הצעירים נעשה עונה גדולה."

ראש העיר, בני כשריאל, אמר כי "מדובר במפגש היסטורי, שמנו את מעלה אדומים ואת יהודה ושומרון על מפת הספורט כשהעפלנו לליגה הלאומית, וכעת אנחנו עושים זאת שוב, לאחר שהצלחנו בחודשים האחרונים לשדרג ולחדש את המתקן שלנו ולהתאימו לליגה הלאומית. אני מאחל לקבוצה שלנו עונה של ניצחונות ושל הישגים ועונה שבה לוחות התוצאות החדשניים שהתקנו יציגו אותנו תמיד בצד המנצח."

קרדיט תמונות: 
מנהלת הליגה הלאומית