פרויקט היל"ה מסיימים שנה

פרויקט היל"ה של אגף קידום נוער במתנ"ס סיימו השבוע את שנת הלימודים והתרגשו יחד במסיבת הסיום.


בקומה מינוס 2, בבניין המתנ"ס הראשי, פועל כבר 24 שנים בית ספר מיוחד במינו- פרוייקט היל"ה של קידום נוער. מדובר בתכנית השלמת השכלה לנערים שמסיבות שונות לא מצאו את מקומם
במסגרות הפורמליות. בתכנית הילה הם מקבלים לימודים בקבוצות קטנות, ליווי אישי וקבוצתי של מדריך, ארוחת צהריים אחת לשבוע, סדנאות, קורסים מקצועיים, פעילויות, התנדבויות, טיולים, הכנה לצה"ל ועוד.
בשבוע שעבר, התכנסו נערים, הורים, צוות ומכובדים, ברחבת הגינה ביחידה לקידום נוער במתנ'ס והתרגשו במסיבת סוף שנת הלימודים של בי"ס היל"ה. ההתרגשות הייתה עצומה, תלמידים (שהנחו את האירוע) והורים הודו בלי סוף על הזכות שהייתה להם ללמוד במקום שהוא קצת אחר- מקום בו מקשיבים, מכילים, מאמינים בתלמידים ורואים את הייחודיות של כל אחד. מקום בו לא מוותרים לאף
אחד ולא מוותרים על אף אחד. בטכס הוקרן סרטון המסכם את העשייה בשנה האחרונה, הנערים חילקו עציצים להורים כהוקרת תודה, ומתנות למורים ולצוות.
גיא יפרח, סגן ומ"מ ראש העיר שהשתתף בטכס, אמר: "אני מעריך מאוד את ההישגים הרבים להם זכו הנערים בלימודים, ומאמין בהמשך התקדמותם בצבא ובחיים האזרחיים". הראל הורביץ, מנהל אגף החינוך, הוסיף: "אני חושב שיש לרבים מה ללמוד מכם, אתם בית הספר של העתיד".

בערב זה סיימו 16 בוגרים אחרי שעברו תהליך משמעותי, כל אחד בדרך המיוחדת לו. כל הנערים יצאו עם תעודת הערכה אישית, וכל אחד מהם עלה לומר מה הוא לקח מהתהליך והמקום. כולם יצאו עם תעודת 12 שנות לימוד או בגרות חלקית/מלאה. אורי מסיל, מנכ"ל המתנ"ס: " התרגשתי והתרשמתי מ- 16 בוגרי יב' אלופים ומרגשים כל אחד ואחת. כולם עברו התמודדות עם מערכת החינוך וב"ה, בזכות המקום המכיל הזה והצוות הנפלא, נראו הערב בוגרים במיטבם, שיש להם כלים להמשיך ולהצליח בחיים. כל תלמיד ותלמידה הם דוגמא, אות ומופת."
אפרת ויינטראוב, מנהלת תכנית היל"ה, מוסיפה: "למרות שכל שנה יש את המעמד הזה של סיום שנה, זה בכל פעם מרגש מחדש. לראות את התהליכים שהם עברו, לשמוע אותם ולהסתכל להם בעיניים. לכל אחד דרך משלו וניגון משלו." רוני זכאי, מנהל האגף לקידום נוער, מסכם: "הנערים שלנו הם מלאכים עם פגם קטן בכנפיים שאם נעזור להם לתקן אותו הם יעופו גבוה".

הילה 2.jpe
 
הילה 1.jpe