אור בקצה המנהרה

בפרויקט תחבורה עצום נפרצו המנהרות הראשונות בגבעה הצרפתית בירושלים. צפו בכתבה


אור בקצה המנהרה: נפרצו המנהרות הראשונות בפרויקט הגבעה הצרפתית בירושלים

פרויקט התחבורה העצום, בהיקף כספי של כ-1.2 מיליארד שקל, מקודם על ידי משרד התחבורה ועיריית ירושלים, בניהול ובביצוע של חברת מוריה לפיתוח ירושלים. הוא כולל כריית ארבע מנהרות וצפוי להסתיים בתוך שנה וחצי ולהוביל להקלה משמעותית בעומסי התנועה בצפון ירושלים, לשפר את שירותי הרכבת הקלה ולאפשר נסיעה מהירה ונוחה מירושלים לכיוון מעלה אדומים, ים המלח והישובים הסמוכים.

ראש העיר ירושלים משה לאון, ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל ומנכ"ל חברת מוריה גלעד בר-אדון, ביקרו במקום וקיבלו סקירה מקצועית על העבודות.

ראש העיר ירושלים משה לאון: "מדובר בפרויקט בעל חשיבות רבה ומהותית שישנה את המציאות התחבורתית בצומת כבישים סואן, שבו עוברת בנוסף גם הרכבת הקלה. השלמתו תהווה בשורה משמעותית לתושבי האזור, למבקרים ולעובדים בבירה שמגיעים אליה מדי יום. הקושי שממנו סובלים תושבי האזור ועוברי האורח, לצד עומסי התנועה כתוצאה מהעבודות, ברורים לנו ואנו ערים לאתגרים ופועלים למזערם. יחד עם זאת, כולנו שואפים לפתח את ירושלים ולבנות אותה כראוי לעיר בירה במאה ה-21, לטובתנו ולמען הדורות הבאים. היום חזינו בעוד שלב - ואם נמשיך בקצב הזה, בקרוב נראה את האור בקצה המנהרה".

ראש עיריית מעלה אדומים, בני כשריאל: "המנהרה תיצור הפרדה מפלסית, תעקוף את כל שלושת הרמזורים בצומת הגבעה ותאפשר לתושבי מעלה אדומים מעבר מהיר, ישיר וקל. פתיחתה תהווה מהפך אמיתי ורווחה תחבורתית בעומסי התנועה  ובנסיעה לירושלים  ותקרב את מעלה אדומים, שהפכה למטרופולין אזורי, לעיר הבירה ולמרכז הארץ ללא רמזורים כלל. מדובר בפרויקט בעל חשיבות רבה, שמטרתו העיקרית לאפשר לבאים וליוצאים מכיוון הכניסה הצפון-מזרחית של ירושלים נסיעה קצרה, נוחה ובטוחה יותר, להפחית את עומסי התנועה באזור ולהנגיש את שירותי הרכבת הקלה".