3,500 יחידות דיור: הדרג המדיני מחדש את קידום תוכניות הבנייה ב-E1
לאחר דחיות חוזרות ונשנות ומאבק משפטי של בני כשריאל, ראש העיר, נקבע ל18 ביולי דיון מסכם של ועדת המשנה בהתנגדויות שהוגשו על ידי פלשתינים וארגוני שמאל 
תוכניות הבנייה ב-E1, אשר זוכות כבר שנים להתנגדות גדולה מאוד בקרב הקהילה הבינלאומית, כוללות 3,500 יחידות דיור בשטח של כ-12 קמ"ר בשטח שבין מעלה אדומים לירושלים המוגדר כשטח המוניציפלי של מעלה אדומים. 
הדיון בהתנגדויות בוועדת המשנה להתנגדויות שבמועצת התכנון העליונה במנהל האזרחי, הוא השלב הראשון מתוך כמה שלבים בהליך התכנון ביהודה ושומרון, עד לאישור סופי של התוכניות ותחילת הבנייה.
עד כה קיימה הוועדה שלושה דיונים – באוקטובר ובנובמבר 2021, זאת לאחר שהממשלה החליטה בקיץ שעבר להתקדם בהליך התכנון. המהלך זכה לביקורת חריפה מצד מפלגות השמאל החברות בקואליציה, ובינואר השנה קיבלה עיריית מעלה אדומים הודעה כי הדיון האחרון והמסכם, שבו היו אמורות להישמע עמדותיה ועמדת משרד השיכון, נדחה. בין היתר נאמר לה כי "על פי חוות דעת של גורמים מסוימים במנהל האזרחי - הוחלט לבטל את הדיון".
בהודעה לא ניתן הסבר מנומק להחלטה ולהערכת גורמים בהתיישבות, הסיבה לדחייה היא הלחץ שהופעל על הממשלה שלא לקיים את הדיון בתוכנית השנויה כל כך במחלוקת. בעקבות זאת עתר כשריאל לבית המשפט המחוזי בירושלים, בדרישה לחייב את המדינה לקיים את הדיון. היום כאמור הגישה המדינה הודעת עדכון, ולפיה נקבע דיון מסכם ליולי.
ראש העיר בירך על ההחלטה ואמר: "תוכנית מבשרת אדומים עתידה להביא בשורה עבור המשפחות הצעירות. ביטול הדיונים שהגיעו בעקבות גחמות של גורמים מסוימים במנהל האזרחי פגעו ביכולת של מעלה אדומים להמשיך ולהתפתח ולהוות בית לצעירים וצעירות שרוצים לגדל את משפחתם בעיר".
מארגון "עד כאן" נמסר: "אנו מברכים את שר הביטחון על קביעת הדיון. מדובר בבנייה אסטרטגית לסיכול הרצף הפלשתיני בין בית לחם ורמאללה, שבפועל מונעת את האפשרות להפיכת ירושלים לבירת פלשתין.